Nėščiųjų kursai Vilniuje – kaip išsirinkti tinkamiausius?

„Nėščiųjų kursai Vilniuje?” Regis, paprastas klausimas. Visgi, į ką atkreipti dėmėsį renkantis nėščiųjų kursus? Kurie nėščiųjų kursai yra tinkamiausi būtent jums?

Nuo informacijos bado iki pertekliaus

Jei mūsų mamos būtų turėję bent dešimtąją dalį informacijos apie gimdymą, kiek šiandien galime pasiekti mes, tikriausiai mūsų gimimo istorijos būtų gerokai šviesesnės ir viltingesnės. Būtų mažiau pasimetimo, baimės, vienatvės, kai nežinai, kas su tavo kūnu darosi, ką su tavo kūnu daro kiti, ir kiek ilgai dar visa tai tęsis. Laikai neatpažįstamai pasikeitė: nėščiųjų kursai poliklinikose ir ligoninėse, knygos, interneto resursai, mamų forumai, įvairiausios paskaitos apie mitybą, judėjimą, žindymą, vystymą, kūdikio priežiūrą, mankštos… Tereikia tik pasirinkti, kas man labiausiai tinka ir patinka. Šiame straipsnyje – keletas patarimų, į ką atkreipti dėmesį renkantis pasiruošimo gimdymui kursus.

Kodėl verta ruoštis gimdymui?

Daugybė užsienyje atliktų mokslinių studijų patvirtina, kad lankyti pasiruošimo gimdymui kursai teigiamai įtakoja patį gimdymą. Moterys, dalyvavę mokymuose, turi daugiau šansų pagimdyti natūraliai, patiria daugiau pasitenkinimo gimdymo patirtimi ir, atitinkamai, mažėja neplanuotos Cezario pjūvio operacijos tikimybė. Ši teigiama įtaka pasireiškia tiek besilaukiančioms pirmojo vaikelio, tiek jau gimdžiusioms.

Būklės ir jausmai, kurie nėštumo metu skatina ieškoti žinių ir pagalbos, dažniausiai yra šie: gimdymo baimė, skausmo baimė, gydytojų ir ligoninės baimė, baimė netekti kontrolės.

Taigi, jei laukiatės, tikriausiai ieškote palaikymo ir informacijos apie dvi pagrindines temas:

  • nėštumas ir gimdymas (čia susiduriame su daugiausia baimių ir nežinomybės),
  • žindymas ir vaikelio priežiūra.

Yra kursų, kuriuose galime sužinoti apie viską, informacija yra glaustesnė ir mažiau praktikos. Yra kursų, kurie labiau orientuoti į patyrimą, pasipraktikavimą. Galite pasirinkti pagal turimus laiko, finansinius resursus, domėjimosi sritis.

Apsistokime ties pirmąja tema. Tai pasiruošimo gimdymui kursai, kitaip – gimdymo kursai.

Ko galima tikėtis iš gerų pasiruošimo gimdymui kursų?

Ruošdama ir laikui bėgant tobulindama savo kursus „Pilna gyvybės“ svarsčiau, kokias problemas sprendžia gimdymo kursai, kokias žinių spragas ir patirties trūkumą jie užpildo? Į galvą ateina šie aspektai. –

  • Gimdymo kursai gali padėti atrasti pasitikėjimą – savo kūnu, savo gebėjimu pagimdyti. Tam pasitarnauja informacija ir ypač praktinis patyrimas (kaip kvėpuoti, judėti, kokią padėtį pasirinkti).
  • Pasiruošimo gimdymui kursai suteikia žinių apie pasirinkimus, kuriuos turiu gimdymo metu: kurioje ligoninėje gimdyti, skatinti ar neskatinti, nuskausminti medikamentais ar bandyti natūralius nuskausminimo būdus, valgyti ar nevalgyti, judėti ar nejudėti ir pan.
  • Besilaukiantis tėtis gali įgyti žinių ir įgūdžių, kaip padėti savo moteriai gimdyti (masažas, fizinis palaikymas ir pan.). Geriausia, kai visa tai pabandome praktiškai. Neretai kartu kursuose praleistas laikas labai suartina porą. Būsimi tėčiai labiau įsijaučia ir išgyvena nėštumą, tampa labiau empatiški.
  • Pasiruošimo gimdymui kursai – tai erdvė, kurioje galite dalintis rūpesčiais ir atradimais, sulaukti palaikymo. Nuostabu, kai bendraminčių besilaukiančiųjų ratas perauga į glaudų tėvelių su mažyliais ratą, kuriame dalinamės kūdikystės ir vaikų auginimo patirtimi.

Perskaitę atsakykite sau, kurie iš šių punktų atrodo svarbūs jums pačiai. Taip bus lengviau pasirinkti iš gan gausaus skaičiaus (bent jau Vilniuje) įvairiausių kursų nėščiosioms.

Trumpai apžvelgsiu keletą populiarių pasirinkimų Vilniuje.

Nėščiųjų kursai Vilniuje

Pasiruošimo gimdymui kursai „Pilna gyvybės“

Jie paremti patyrimu. Jei nėštumą išgyvenate giliai, jei mėgaujatės vidiniu buvimu, esate linkę į savistabą – tai kursai jums. Tiek pirmą, tiek antrą (arba n-tą) kartą besilaukiančios liudija, kad kursai joms labai patiko. Skaitykite atsiliepimus. Kursuose atliepiu visus aukščiau išvardintus kriterijus. Per kiekvieną užsiėmimą skiriame laiko judesiui, savistabos meditacijai, prisilietimo praktikai. Šių užsiėmimų tikslas – atrasti savyje daugiau pasitikėjimo natūralia kūno galia išnešioti ir pagimdyti kūdikį. Tai patirtis, kuri nusėda į kūną. Net ir užėjus gimdymo skausmui, ją daug lengviau atgaminti nei, tarkime, prisiminti „teisingus” judesius ar kvėpavimo techniką, apie kurią tik girdėjau.

Moterys geria informaciją („Pasirodo, galima gimdyti ir ne ant nugaros!“), bando pajusti, kas kūne įsitempia nuo stangų, patiria, kaip dubens dugnas tarsi vartai gali atsiverti ir užsidaryti, ir taip toliau. O tuo pačiu atranda pilnatvę ir ramybę savo pačių kūnuose, mėgaujasi kokybišku laiku sau, išgyvena ryšį su vaikeliu (ypač, jei, tarkime, jau yra vyresnių vaikų ir tenka sau vis priminti, kad laukiuosi…). Unikalus užsiėmimas apie vaikelio gyvenimą įsčiose, kuriame bandome savo kūnu atkartoti kūdikio vystymosi judesius, kurių užuomazgos – dar įsčiose, ir kurie padeda vaikeliui stumtis gimdymo takais. Taip būsima mama gimdymo metu gali geriau prisiderinti, atliepti slenkančiam vaikeliui.

5 užsiėmimų ciklas „Pilna gyvybės” skirtas moterims. Taip pat siūlau seminarą, skirtą poroms, bet labiausiai vyrams: „Vyras gimdyme: kaip geriausiai padėti moteriai”. Jame aptariame partnerio fizinę, emocinę ir komunikacinę pagalbą. Bandome įgalinti vyrus pasijusti svarbiais gimdymo ir gimimo dalyviais.

Kursų „Pilna gyvybės“ rezultatas – realiai padidėjęs pasitikėjimas savo kūnu ir jo galia pagimdyti, daugiau vidinės ramybės ir pasitenkinimo, užsimezgę draugystės tarp šeimų. Itin svarbu, kad mes formuojame kūniškus streso valdymo įgūdžius ne tik gimdymui, bet ir gyvenimui. Su kūdikiu jų tikrai prireiks.

Kursų „Pilna gyvybės“ artimiausias datas galite rasti čia.

Kursus veda dula Vilma, kuri taip pat gali lydėti jus ir jūsų partnerį į gimdymą ligoninėje.

Tėvystės akademija – projektas, vienijantis keletą lektorių, kurie yra savo srities specialistai. Būsimi tėvai išgirs apie vaikų sveikatą, kūdikių nešiojimą, tėvystės psichologiją, žindymą ir pan. Vienas užsiėmimas yra skirtas praktiniam pasiruošimui gimdymui. Tinka žmonėms, kurie mėgsta plėsti akiratį, vertina koncentruotą informaciją.

Akušerės mokykla kviečia į išsamius kursus tėvams, kuriuose paliečiama daug sveikatos ir praktinių temų. Kursai yra grįsti naujausia informacija, juose būsimi tėvai išgirs patarimų apie daiktus gimdymui ir naujagimiui, nemažai laiko skiriama naujagimio priežiūrai. Unikali paskaita skirta būsimiems seneliams. Kursų vedančioji pati augina vaikus ir turi darbo gimdymo skyriuje patirties. Tinka poroms, sąmoningai besiruošiančioms gimdymui ir nusiteikusioms investuoti laiko.

9 mėnuliai. Kadaise juos pradėjome kartu su kolege Ingula. Jaukūs ir bendraujantys susitikimai. Ingula – meniška siela, besidominti tradicine pribuvėjyste.

Gandro lizdas siūlo tris paskaitas besilaukiantiems tėvams, kurių temos – nėštumas, gimdymas, naujagimis. Tai koncentruota ir kokybiška informacija, kurią pateikia medikė. Tinka intelektualiems žmonėms, nenorintiems skirti daug laiko.

Tikrai nepaminėjau visų nuostabių projektų. Domėkitės ir ieškokite!

 

Nėščiųjų kursai Vilniuje: ligoninės ir poliklinikos

Pastaraisiais metais gimdymo kursus rengia visi gimdymo stacionarai (Antakalnio ligoninė, Vilniaus gimdymo namai, Santaros klinikos). Šie kursai suteikia bazines žinias apie gimdymo eigą, etapus, konkrečiame stacionare galiojančią tvarką. Verta apsilankyti, kad susipažintumėt su atmosfera, aplinka. Neretai sudaroma galimybė apžiūrėti gimdyklas. Galite užduoti rūpimus klausimus. Būkite dėmesingi, ar jus tenkina atsakymai. Atkreipkite dėmesį, kiek ligoninė, atstovaujama konkretaus specialisto, yra pasirengusi įsiklausyti į jūsų klausimą, požiūrį; kiek pasirengusi atliepti jūsų prašymams ir norams; kokio naujumo informacija pateikiama; kiek pagarbos jūs ten jaučiate nėštumui ir gimdymo procesui apskritai.

Į kursus besilaukiančias taip pat kviečia ir kelios poliklinikos. Kardiolitos klinikos, Antakalnio, Centro poliklinika. Ten taip pat galite išgirsti bazinę informaciją, puiku, kad kai kur siūlomos psichologų paskaitos. Atkreipkite dėmesį, kad dauguma lektorių tiesiogiai su gimdymu nedirba.

Žindymo kursai

Tikriausiai esate girdėję pasakymą, kad su gimdymu viskas tik prasideda. Esu už tai, kad dar nėštumo metu įgytume bazinių apie žindymą ir kitas gyvenimo su naujagimiu sritis – raminimą, migdymą, bendravimą ir pan. Tuo klausimu mums gali padėti žindymo kursai. Bendraudama su nėščiosiomis patiriu, kad bene išsamiausi žindymo kursai Vilniaus mieste yra www.zindymas.lt.

„Akušerės mokykla“, „Gandro lizdas“, Tėvystės akademija bei daugelis kitų organizatorių taip pat siūlo paskaitas apie žindymą. Puiku, jei paskaitų lankytojos po gimdymo gali sulaukti šių lektorių palaikymo, jei iškyla kokių žindymo sunkumų. Pasidomėkite!

Nėščiųjų kursai Vilniuje? Dėl asmeninės konsultacijos susitarkite telefonu: 8 620 55412.