Dula

Kuo galiu padėti kaip dula?

Kaip dula padedu pasiruošti gimdymui ir dalyvauju pačiame gimdyme, lydėdama šeimą į ligoninę (Vilniuje, Kaune).

Geriausia susipažinti su dula 6 – 7 nėštumo mėnesį, kad užtektų laiko užmegzti ryšį, aptarti gimdymo viziją. Paprastai nėštumo metu susitinkame ne mažiau nei 3 kartus. Aptariame temas, kurios svarbios būtent jums. Paprastai kartu parengiame gimdymo planą, kalbame apie jūsų lūkesčius, norus ir abejones gimdyme. Skiriame laiko praktiniam pasiruošimui: išmėginame įvairias gimdymo padėtis, balso ir kvėpavimo technikas, natūralius skausmo malšinimo būdus. Jei jums įdomu, galime padaryti keletą pasiruošimo gimdymui meditacijų, skirti dėmesio susitikimui su savo baimėmis ir pan. Jei gimdyme dalyvaus jūsų partneris, būtinai bent kartą susitinkame visi kartu. Tartis dėl individualios dulos konsultacijos galite tel. 8 620 55412.

Jei pageidaujate, nėštumo metu galiu atlikti individualias kūno terapijos sesijas, kurios laukiantis gali palengvinti fizinę bei emocinę savijautą.

Jei pageidaujate, į nėštumo pabaigą galiu padėti surengti prausynas – pasirengimo gimdymui ritualą su draugėmis.

Artėjant gimdymo terminui, įsipareigoju būti pasiekiama visą parą. Prasidėjus sąrėmiams, jei pageidaujate, atvažiuoju į jūsų namus. Jums tinkamu metu padedu susiruošti į ligoninę ir būnu su jumis viso gimdymo metu bei keletą valandų po gimdymo. Gimdymo metu stengiuosi atliepti jūsų poreikius: galiu atlikti masažus, pavilgus ir pan. skausmui malšinti, padėti susigaudyti ligoninės procedūrose, pasirūpinti kitais dalykais, palaikyti atmosferą ramią ir saugią.

Po gimdymo jums patogiu metu (paprastai po 2-3 savaičių) susitinkame bent vieną kartą aptarti gimdymo patirties. Jei yra poreikis, pirmosiomis dienomis galiu pagelbėti vaikelio priežiūros klausimais – konsultuoti telefonu arba atvykti į namus.

Jei pageidaujate, praėjus 4-5 savaitėms po gimdymo galiu surengti vytulavimo ritualą – tai tradicija, gyva daugelyje pasaulio tautų, kurią norime sugrąžinti ir Lietuvoje. Vyksta jaukus pokalbis, kūną išminkštiname pirtyje, vonioje ar ant garinimo kėdės, įtriname aliejais, darau giluminį pilvo masažą ir po to keliolikai minučių kūną suveržiu audinio juostomis. Tai patyrimas, padedantis „surinkti” kūną po gimdymo ir labiau suvokti, priimti save naujajame – mamos – vaidmeny.

Kaip dula galiu bendrauti lietuvių, anglų, vokiečių, rusų kalbomis.

 
Mano patirtis
Dirbu kaip dula nuo 2014 m. Per tą laiką į gimdymą palydėjau apie pusšimtį šeimų ir keliems šimtams padėjau pasiruošti gimdymui.
Su kiekviena patirtimi stiprėja suvokimas, kiek svarbi gali būti dulos pagalba gimdančiai moteriai ir jos partneriui. Dėl mūsų nuoširdaus, atviro, pasitikėjimu grįsto santykio šeima gali labiau atsipalaiduoti nuo aplinkos dirgiklių ir susitelkti į gimdymą.
Niekas iš gimdymo dalyvių negalime tiksliai numatyti šito virsmo eigos, trukmės, pakeliui iškylančių jausmų. Padedu kurti atmosferą, kurioje moteris jaučiasi saugi ir susijungia su savo prigimtine stiprybe.

Plačiau apie mane skaitykite straipsnyje „Dula V.Kraelskaitė: gimdyme atsispindi pats gyvenimas”.