Kursai, paskaitos nėščiosioms

Susijęs vaizdas

 

Apie mano vedamus užsiėmimus

Terminas „Bodymind“ reiškia kūno ir proto sąveiką, jis naudojamas vakarietiškoje kūno psichoterapijos, holistinio gydymo, meditacijos tradicijoje.

Kai pradedame lauktis, apie gimdymą norisi kuo daugiau sužinoti. Intelektualinės žinios dažnai atneša ne tik ramybę, bet ir pasėja nerimą. Todėl svarbu atsigręžti į kūno išmintį, ugdyti savistabą ir gebėjimą atsipalaiduoti, kad į gimdymą leistumėmės pasitikėdamos savo kūnu. Kita vertus, nesuvokus savo giluminių baimių, nuostatų, lemiamą akimirką jos gali smarkiai paveikti mūsų elgesį, o taip pat ir gimdymą.

Šių užsiėmimų tikslas –  susitikti su savimi tokia, kokia esu. Viena vertus, geriau pažinti ir priimti savo kūną, antra vertus, labiau suvokti savo santykį su nėštumu, gimdymu, motinyste.

Per kiekvieną užsiėmimą skiriame laiko:

– judesiui,

– meditacijai,

– tam tikrai temai.

Judesys. Ramus, subtilus, išjaustas judesys nėštumo metu reikalingas ir mamai, ir vaikeliui. Mama įsiklausys į savo kūną, atpalaiduos įtampas, pajus raumenis, palaikančius dėl pilvelio besikeičiančią laikyseną, bei pramoks dubenį atveriančių pratimų, kurie pravers gimdyme. Vaikelis, savo ruožtu, perims mamos atsipalaidavimą, ramybę ir pasitikėjimą.

Meditacija. Meditacijomis ir vaizdiniais prisiliesime prie savo pasąmonės klodų, svajosime apie gimdymą, kokio norėtume. Juk svajodamos kuriame realybę!

Tema. Mėginsime tą temą išgyventi. Taip, išgyventi, o ne tik pasikalbėti apie ją. Štai keletas temų, į kurias kviesiu pasigilinti užsiėmimų metu: gimdymo padėtys (Kokiu keliu mano kūne keliauja gimdamas vaikelis? Kas vyksta, kai judinu dubenį?); gimdymo kvėpavimas (Kaip kvėpuoju įprastai? Ar gimdymo metu turėčiau kvėpuoti kitaip? Kaip kvėpavimas stiprina stangą?); dubens dugnas nėštumo ir gimdymo metu (Kas tas dugnas? Kodėl svarbu apie jį žinoti laukiantis ir gimdant?); nėštumas ir gimdymas iš vaikelio pozicijos (Kaip aš gyvenu įsčiose? Ką jaučiu? Esu bejėgis ar stiprus? Ko noriu iš mamos?); natūralaus gimdymo eiga (Kokie pagrindiniai etapai, kaip galiu sau padėti jais keliauti sklandžiai?).

Užsiėmimų metu naudosime Body Mind Centering ®autentiško judėjimo, integruotos kūno ir judesio terapijos, jogos technikas, autorines meditacijas.

Tikiuosi, kad po šių užsiėmimų savyje atrasite daugiau pasitikėjimo natūralia kūno galia išnešioti ir pagimdyti kūdikį. Kviečiu registruotis vilma@dula.lt arba tel. 8 620 55412!

Portale tavovaikas.lt skaitykite straipsnį apie šiuos užsiėmimus.